سریال خاتون
رئالیتی شو پدر خوانده

سریال خون سرد

پوست شیر

سریال جیران

خداحافظی ستاره بسکتبال ایران با این رشته ورزشی

تاریخ : 1396.02.18
نظرات : 0

پاسارگاد اسپورت : پویا تاجیک درخصوص خداحافظی خود از دنیای حرفه‌ای بسکتبال اظهارداشت: وقتش بود خداحافظی کنم، چون بدنم دیگر جواب نمی‌دهد، آسیب‌های زیادی داشتم و در این ۲۰ سال ۶ جراحی انجا دادم بنابراین بدنم دیگر اجازه نمی‌داد. هر بازی بسکتبال هم درد جدیدی دارد و داشتم از زندگی می‌افتادم.

 

دنیای بسکتبال


وی با اشاره به برنامه‌های خود افزود: بسکتبال عشق من است اکنون هم در کمپ قهرمانان شاگرد دارم و به همراه دوستم، بابک مرادی فعالیت می‌کنیم که این موضوع خیلی به من انگیزه داد تا راحت‌تر با خداحافظی کنار بیایم، البته سال گذشته این کمپ را تاسیس کردیم. خیلی به این موضوع فکرکرده بودیم اما به دلیل مشغله من و بابک مرادی کمی دیرتر این اتفاق افتاد. فعلا با این بازیکنانم خوشحال هستم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در آینده قصد هدایت تیم‌های لیگ برتری را دارد یا نه تصریح کرد: در رده لیگ برتر مربی‌های خوبی داریم و یک مربی می‌تواند تا ۶۰ سالگی هم بهترین مربی باشد، اما اگر به جوان‌ها هم فرصت داده شود خوشحال می‌شوم. اینکه بازیکن خوبی باشید دلیل نمی‌شود در عرصه مربیگری هم موفق باشید، چون این دو موضوع از یکدیگر مجزا است اما کم‌کم به این عرصه ورود پیدا می‌کنم و سعی دارم هرچه یادگرفته‌ام را به دیگران انتقال بدهم و دینم را به بسکتبال ادا کنم.

ملی‌پوش سابق بسکتبال ایران ادامه داد: هم جامعه بسکتبال برای ما زحمات زیادی کشید هم نسل‌های من بازیکنان باشخصیت و بدون حاشیه‌ای بودند،. بازیکنانی بودند که بسکتبال را مدرن کردند. اینها را می‌گویم، چون پرچمدار بودیم و حالا هم پرچم را به دست جوان‌تر‌ها می‌دهیم. الان هم به دنبال هیچ جایگاهی نیستم و شاگردانم هم از جیب خودشان هزینه می‌کنند و من فقط آموزش می‌دهم که همین برایم یک دنیا ارزش دارد.

تاجیک در پاسخ به سوال دیگر مبنی براینکه چه خواسته‌ای از مسئولان فدراسیون دارد گفت: هیچ توقعی از کسی ندارم. بازیکنی بودم که همیشه دستم را روی زانوی خودم گذاشتم و بلند شدم و خیلی به من لطف شد، اما با توجه به اینکه فقط فدراسیون می‌تواند این بستر را فراهم کند باید به صورت متمرکز شروع به بازیکن ساختن کند و هرسال بازیکن جدید معرفی کند، نه اینکه یک نسلی را بسازیم و چند سال کاری نکنیم. باید به این موضوع توجه داشته باشیم که بازیکن‌سازی کنیم و لژیونر داشته باشیم چون ایران پتانسیل، هوش و جمعیت مناسب را برای این موضوع دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فقط امکانات وجود ندارد که فدراسیون می‌تواند فراهم کند، ما هم تمام روز را در خوابگاه آزادی بودیم درس می‌خواندیم و تمرین می‌کردیم البته فدراسیون دوباره این کار را شروع کرده و از این موضوع خیلی خوشحالم و امیدوارم ادامه‌دار باشد تا در چندسال آینده نه تنها در آسیا بلکه به سطح اول دنیا برسیم.

کلید واژه ها :
ستاره بسکتبال
دسته بندی :  بسکتبال

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا