سریال خاتون
سریال جیران

سریال ساخت ایران 3

سریال راز بقا

سریال سودا

آموزش تربیت کره اسب ها

تاریخ : 1399.01.30
نظرات : 0

پاسارگاد اسپورت : سوار کاران موفق ، افرادی هستند که میتوانند به بهترین نحو ، کره اسب ها را آموزش دهند و سپس در مسابقات شرکت و مقام کسب کنند. اغلب ، اسب های سه یا چهار ساله ، مورد خرید و استقبال سوارکاران قرار می گیرند ، در صورتیکه اگر اسب از کره گی با سوارکار باشد ، به سهولت آماده یادگیری و آموزش است. مطمئن باشید ، کره اسب هایی که بخصوص از بدو تولد ، با انسان و سوار کار ، در رابطه هستند ، به خوبی با آنها خو گرفته و فرامین را بدون اجبار و با میل ، انجام میدهند. اسب هایی که سه تا چهار ساله هستند ، متقاضی بیشتری دارند ولی از نظر آموزش و راهیابی به مسابقات ، سوارکار را نا امید میکنند. پس بهتر است برای شروع سوار کاری ، آموزش خود را روی کره اسب ها متمرکز کنید نه اسب های جوان .

 

آموزش تربیت کره اسب

 

اکنون کره اسب خود را انتخاب و قصد آموزش اورا دارید . راهنمایی های زیر ، به شما در آموزش کره اسب ها کمک می کنند.

 

اولین و اساسی ترین مساله ای که باید حتما آنها را کنترل و به آنها رسیدگی کنید ، مساله تغذیه و درنظر گرفتن شرایط آب و هوایی و محل زندگی اسب ها است . هنگامی که از مساعد بودن شرایط زندگی و بخصوص تغذیه اسب ها اطمینان حاصل کردید ، قدم بعدی را بردارید. در نظر بگیرید که رفتاری که اسب ها از خود نشان میدهند ، نتیجه رفتارهای قبلی خوب یا بد شما با اوست .

 

 

 

کوچکترین اشتباهات رفتاری شما و بد رفتاری با اسب ، در ذهن او می ماند و آموزش او را به مراتب سخت تر میکند. رفتار مناسب با کره اسب ها ، اعتماد به نفس آنها را بالا برده و در زندگی ورزشی اسب تاثیر گذار خواهد بود.

 

 گازگرفتن – خجول بودن – لگد زدن و حرکت خشک ناشی از انقباض عضلات نتیجه رفتار غلط است . اسبها تفاوت کلمات محبت آمیز و حرکات عصبی را درک می کنند و لحن آرام او را مطیع میکند و حرکات عصبی موجب گاز گرفتن و لگد پراندن و یا عدم اطاعت او می شود .

 

کره باید به مربی و سوار کارش احترام گذاشته و او را باهوش ترو قوی تر از خود بداند .

 

 

کره اسب ،در حالیکه کلگیر با اندازه ی مناسب به سر دارد با طناب محکمی بسته می شود , در این حالت در می یابد که تلاش برای رهایی کاملا بیهوده است و اطاعت از انسان را تجربه می کند .

 

کره اسب ، باید بیاموزد که در صورت مقاومت فقط خودش را تنبیه و خسته می کند و با استفاده از کلگیر و طناب یا زنجیر هرگونه مقاومتی را در او خنثی می کنیم .

 

در رفتار با اسب باید سریع و قاطع بود زیرا هرگونه عدم قاطعیت یا دودلی منجر به مقاومت کره خواهد شد . خشونتی در کار نیست قاطعیت و احترام نه تنها مغایرتی با هم ندارند بلکه مکمل یکدیگر و بخشی از آموزش موفقیت آمیز است .

 

اگر کره اسب تسلیم شد و آرام بود و سرپیچی های او کمتر شد ، بند را کمی آزاد می کنیم تا اعتماد او را به خود جلب کنیم .

 

کره اسب ها بسیار کنجکاوند و از طریق گاز گرفتن و گاهی لگد زدن این حس را ارضاء می کنند و همواره هر چیزی اعم از کلگیر – دم و یال مادر – طناب – لبه ی آخور و یا دست و بازوی صاحب خود را گاز می گیرند . این حس در کره اسب ها ، بسیار طبیعی است و نیاز به تنبیه نیست . اگر این بازی مجاز شمرده شود کره اطرافیان خود را مجروح می کند .

 

متاسفانه به دلیل زشت شمرده شدن گاز گرفتن , و تنبیه اسب توسط مربی , اولین شاخه های بد قلقی و لجبازی و رفتار عصبی و ترسو در اسب بروز می کند . اسب داران خبره به این بازی تن نمی دهند تا مجبور نباشند کره را تنبیه کنند و همواره فاصله خود را با کره حفظ می کنند .

 

کره به راحتی با کلگیر خو می گیرد و بهترین زمان نزدیک شدن به کره هنگام خستگی و بعد از غذاست . در این زمان مناسب ، از سمت چپ به کره نزدیک شوید سر کره را زیر بغل راست خود بگیرید و کلگیر را به سر کره بزنید با کره صحبت کنید و ضربات ملایمی با کف دست به گردن او بزنید . این رفتار از سوی شما ، باعث جلب اعتماد کره اسب و برقراری رابطه عاطفی خوب با او است .

 

اکنون اولین قدم ها و مهم ترین آنها را برای آموزش کره اسبها برداشته اید . در ادامه آموزش ها با سایر مقالات آموزش اسب و سوارکار ، با پاسارگاد اسپورت ، همراه باشید.

 

دسته بندی :  اسب دوانی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا