سریال خاتون
رئالیتی شو پدر خوانده

سریال خون سرد

پوست شیر

سریال جیران

تلاش برای ورود جام تختی به طرح سیدبندی جهانی

تاریخ : 1396.02.05
نظرات : 0

پاسارگاد اسپرت : اتحادیه جهانی کشتی به تازگی از طرح سیدبندی کشتی گیران برای حضور در رقابت‌های جهانی و در نهایت المپیک ۲۰۲۰ توکیو خبر داد که این موضوع باعث دغدغه و نگرانی فدراسیون کشتی ایران شد. در این راستا فدراسیون کشتی نیز به اتحادیه جهانی اعلام کرد جهت پرهیز از شتابزدگی در اتخاذ تصمیمات مربوط به امور فنی در تلاش است جام تختی را به عنوان یکی از مطرح‌ترین و قدیمی‌ترین تورنمنت‌های بین المللی دنیا  درطرح رنکینگ و سیستم سیدبندی این اتحادیه قرار دهد.

 

مسابقات کشتی

البته فدراسیون کشتی برای عملی کردن این هدف با توجه به شرایط کشورهای عضو کمیسیون فنی و تسلط تمام و کمال روسیه در کمیسیون فنی اتحادیه جهانی، راه دشواری را پیش رو دارد، اما در تلاش است با پیگیری‌های مستمر، جایگاه این تورنمنت بین المللی را در میان برترین تورنمنت‌های دنیا حفظ کند.

 

این در حالی است که در چند سال اخیر در بسیاری از تصمیمات اتحادیه جهانی کشتی، رد پای روس‌ها بوضوح  دیده می شود و تصمیم گیری‌ها بیش از آنکه در قالب اجماع کارشناسی و ضوابط باشد با نفوذ گسترده آنها هدایت می شود. در نتیجه باید منتظر ماند و دید که آیا ایران در این راه موفق خواهد شد یا خیر؟

 

در صورتیکه فدراسیون کشتی بتواند جام تختی را به عنوان یکی از مسابقات طرح سیدبندی در سال ۲۰۱۸ میلادی به ثبت برساند، سطح این جام بین‌المللی با توجه به لزوم حضور کشتی‌گیران قدرتمند در این رقابتها نیز ارتقا خواهد یافت.

 

امسال اتحادیه جهانی کشتی صرفا بازیهای المپیک ۲۰۱۶ برزیل، مسابقات جهانی اوزان غیر المپیکی و رقابت های قاره ای را در سیستم رنکینگ قرار داده و اعلام کرده از سال ۲۰۱۸ میلادی چند تورنمنت بین المللی دیگر نیز در این طرح قرار گیرد. در نتیجه این امیدواری در بین متولیان کشتی ایران وجود دارد که بتونند به جام تختی رسمیت و اهمیت بیشتری ببخشند.

کلید واژه ها :
اتحادیه جهانی کشتی
دسته بندی :  کشتی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا