سریال خاتون
رئالیتی شو پدر خوانده

سریال خون سرد

پوست شیر

سریال جیران

هفت تصور غلط درباره موتور سواری

تاریخ : 1399.04.08
نظرات : 0

پاسارگاد اسپورت : مقاله ها و داستان ها و تصورات اشتباهی در رابطه با سوار شدن به موتور سیکلت و رانندگی با موتور سیکلت وجود دارد که بسیاری از علاقمندان به این ورزش مفرح را ، نا امید کرده و یا با مخالفت بزرگتر ها روبرو می شوند . البته برخی شرایط و محدودیت ها ، موجب پیشگیری از ورود برخی افراد ، مانند ممنوعیت داشت گواهینامه راندن موتور سیکلت توسط خانم ها وجود دارد که امیدواریم این مساله به زودی حل شده و تمامی افراد ، با هر جنسیتی ، اجازه راندن و سواری و لذت بردن از این ورزش مفرح و مملو از هیجان را داشته باشند .

 

آموزش موتور سواری - تصورات غلط

 

1 -  افرادی که موتورهای سرعتی و از این قبیل را سوار می شوند ، فقط قصد راندن سریع موتور سیکلت ، برای خلاف و... را دارند .

 

این مورد تصور غلطی است . بسیاری از افراد ، به عنوان یک سرمایه ، وسیله ای شیک برای طی مقصد کاری خود ، و یا لذت بردن از وسیله شخصی خود ، این نوع از موتور سیکلت ها را تهیه می نمایند . سارقان و افرادی که بدنبال سرقت و انجام کارهای غیر قانونی و از این قبیل امور را دارند ، تعدادی در این گروه افراد عادی قرار دارند ولی معدود و انگشت شمار هستند و اکثریت رانندگان و دارندگان موتور سیکلت های سرعتی ، افراد عادی با یک زندگی عادی هستند .

 

 

2 - موتور سواری همیشه خطرناک است .

 

اشتباه نکنید . گرچه موتور سواری ، به علت دارا نبودن حفاظی در اطراف فرد راننده موتور سیکلت ، نیاز به احتیاط بیشتری دارد ولی لزوما به معنای خطرناک بودن آن نیست . اگر موتور سواری ، با رعایت نکات ایمنی ، پوشش مناسب فرد ، استفاده از کلاه ایمنی و چکاب و سرویس موتور سیکلت بصورت مستمر ، انجام گیرد ، نه تنها خطرناک نیست ، بلکه بسار لذت بخش و کار آمد تر از سایر وسایل نقلیه می باشد .

 

 

3 - برای سوار شدن به موتور سیکلت ، باید قوی و بزرگ باشید .

 

این مساله صادق نیست و قوی بودن ، ربطی به کنترل موتور سیکلت ندارد بلکه کسب مهارت ، لازمه کنترل صحیح یک موتور سیکلت است . همچنین داشتن آرامش روحی و روانی و تمرکز ، از ملزومات است .

 

 

4 - موتورسیکلت ها غیر قابل اعتماد هستند و استفاده از آنها نادرست است .

 

موتور سیکلت ، میتواند به عنوان یک دارایی با ارزش که قابلیت های زیادی ، ازجمله رانندگی درمناطق پر ترافیک ، البته با رعایت قوانین و مقررات و رعایت حقوق سواره ها و پیاده ها ، تلقی شود .

 

 

5 - استفاده از تایر های مسابقه ای ، سرعت شما را در جاده ها بیشتر می کنند .

 

به خاطر داشته باشید که تایر هایی که در جاده ها استفاده می شوند ، با تایر هایی که برای مسابقات استفاده می شوند ، بسیار متفاوت هستند . این تایر ها به گونه ای طراحی شده اند که هنگام گرم شدن زیاد ، بتوانند فشار وارده را تحمل کرده و به کارشان ادامه دهند .

 

 

6 - پوشیدن کلاه ایمنی ، خطرناک تر از نپوشیدن آن است .

 

این مساله بسیار نادرست است . بسیاری از افرادی که موتور سواری می کنند ، به علت فرار از شرایط سخت راهنمایی و رانندگی که برای حفظ جان افراد درنظر گرفته شده ، استفاده از کلاه ایمنی را فقط یک دیوار که از شنیدن صداهای خیابان و جاده جلوگیری می کند و همچنین ، مانند سدی ، مانع دید صحیح راننده و موتور سوار می شود ، گمان کرده اند و بنابراین ، از قرار دادن کلاه ایمنی روی سر خود و سایر سرنشینان موتور سیکلت ، خودداری میکنند . آمار و آزمایش های گسترده ، ثابت می کنند که کلاه ایمنی ، اولین ضروریتی است که یک راننده موتور سیکلت و سرنشینان آن ، باید حتما از کلاه ایمنی استفاده نمایند تا آسیب نبینند .

 

 

7 - در نهایت ، موتور سواری به شما صدمه خواهد رساند و یا شما را به کام مرگ می کشاند .

 

این یک تصور غلط است که دچار حادثه خواهید شد . مطمئن باشید که موتورسیکلت ها برای کمک به شما ساخته شده اند نه آسیب رسانی به افراد . رعایت قوانین و مقررات و رانندگی در مکان هایی که مناسب هستند و استفاده از سرعت مطمئنه ، یعنی سرعتی که توانایی کنترل موتور سیکلت در هر شرایطی را بتوانید داشته باشید ، تمرکز و حواس جمع ، هرگز شما را دچار آسیب نخواهد کرد . 

  

نکته بسیار بسیار مهم

 

اگر فرزند پسر یا دختری دارید که علاقمند به یادگرفتن این ورزش است ، هیچگاه او را منع نکنید . مطمئن باشید که او تشنه فراگیری است و اگر شما اکنون که در قید حیات هستید و امکان آموزش او را دارید و میتوانید با راهنمایی های درست خود و آموزش خوب و بد ها و برطرف نمودن ایرادهای او ، موتور سواری را به او آموزش ندهید ، از فردی که برایش سلامتی فرزند دلبندتان ، هیچ اهمیتی ندارد ، موتور سواری را یاد خواهد گرفت و متاسفانه ، اگر در اخبار حوادث و یا از طریق پلیس و اخبار پلیس ، منتشر شده های لیست افراد کم سن و سالی که بدون اجازه والدین و از طریق افراد ناشایست ، موتور سواری را یاد گرفته اند و دچار حادثه ، جراحت های سخت و جبران ناپذیر و در بسیاری موارد دچار مرگ شده اند را جویا شوید ، این مساله را درک خواهید کرد . اجازه دهید تا فرند شما ، با همراهی و آموزش های شما ، موتور سواری را یاد بگیرد و نه به دور از چشمان شما . به دختران علاقمند خود نیز موتورسواری را یاد بدهید . شاید هیچگاه تصور نکنید که ممکن است یادگیری موتور سواری ، روزی ، جان شما و یا فرد و افرادی را از مرگ برهاند . 

خانم های محترم ، شما نیز اگر علاقمند به این ورزش هستید ، موتور سواری را یاد بگیرید ولی تا زمانی که بتوانید گواهینامه موتور سواری را دریافت کنید ، فقط در محیط هایی به غیر از خیابان ها و جاده ها و اماکن پرتردد ، تمرین کنید و نکات ایمنی را فراموش ننمائید .

دسته بندی :  موتور سواری

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا