سریال خاتون
سریال جیران

سریال ساخت ایران 3

سریال راز بقا

سریال سودا

واکنش چراغی هنگام افتادن وزنه از دستش

تاریخ : 1396.02.13
نظرات : 0

پاسارگاد اسپورت : صالح چراغی  درباره عملکردش در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا گفت: شرایط خوبی داشتم و تمام تمرکزم برای رسیدن به سکوی قهرمانی و مدال طلا بود. تلاشم را کردم، اما متأسفانه در حرکت دو ضرب آن طور که می‌خواستم وزنه بالا نیامد.

 

خنده چراغی هنگام افتادن وزنه

 

وی افزود: البته در مسابقات المپیک مدال مجموع مهم‌تر است و من به نقره مجموع رسیدم هرچند که در دو ضرب مدال نگرفتم. می‌توانستم در مجموع هم به مدال طلا برسم، اما در حرکت آخر وزنه از دستم خارج شد؛ وزنه را آنقدر دست کم گرفته بودم که وقتی افتاد، فقط خندیدم. باورم نمی‌شد این وزنه بیفتد چون در تمرینات حتی وزنه‌های 200 و 205 کیلوگرم هم زده بودم.

 

چراغی در پاسخ به این سؤال که آیا بهتر نبود حرکت دوضرب را با وزنه‌هایی سنگین‌تر از 180 کیلوگرم آغاز می‌کرد، گفت: در یک ضرب فاصله خوبی با رقیبانم ایجاد کردم بوده و هدفمان این بود که ابتدا مدال را قطعی کنیم و سپس پله پله به سمت طلا حمله کنیم. خوب هم پیش رفتم، اما نشد. از طرفی در 2-3 هفته پایانی اردو شرایطم کمی به هم ریخت و همین موضوع باعث شد در انتخاب وزنه‌ها کمی احتیاط کنیم.

 

دارنده مدال نقره وزنه‌برداری قهرمانی آسیا درباره انتقاداتی که به شرایط سنی تیم اعزامی به آسیا می‌شود، گفت: من 25 سال سن دارم و اولین تجربه‌ام در مسابقات برون‌مرزی را تجربه می‌کردم؛ نمی‌دانم آیا با این سن پیر محسوب می‌شود یا جوان، اما فکر نکنم سن زیادی برای ورزش حرفه‌ای باشد. البته 2 سال قبل هم در ترکیب تیم آسیایی و جهانی بودم که به دلیل مصدومیت خط خوردم. از طرفی بعد از 5 سال تیم ایران قهرمان شد و حتماً عملکرد قابل قبولی داشته است.

 

چراغی در پاسخ به این سؤال که آیا با وجود رقیب نامداری مانند کیانوش رستمی شانسی برای خود برای حضور در مسابقات جهانی قائل است یا نه، گفت: اگر به این موضوع فکر نمی‌کردم یک درصد هم به تمریناتم ادامه نمی‌دادم. سعی می‌کنم یک رفیق خوب برای رستمی باشم. بدون شک سطح مسابقات جهانی از رقابت‌های آسیایی بالاتر است و من هم 6 ماه زمان دارم تا رکوردهایم را به سطح جهانی و وزنه‌هایی که مورد نظر کادر فنی است برسانم.

کلید واژه ها :
مسابقات وزنه برداری
دسته بندی :  وزنه برداری

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا