سریال خاتون
رئالیتی شو پدر خوانده

سریال خون سرد

پوست شیر

سریال جیران

راهیابی دو تکواندو کار قمی به مسابقات فینال تیم ملی دانشجویان

تاریخ : 1402.07.01
نظرات : 0

پاسارگاد اسپورت : هاشم آقایی اظهار کرد: در پیکارهای گزینشی تیم ملی دانشجویان ایران دو تن از چهره‌های شاخص تکواندو قم یعنی علی چهرقانی و محمد صفایی حضور داشتند و خوشبختانه هر دو تکواندوکار به دیدار فینال این مسابقات راه پیدا کردند.

 

 

تکواندو دانشجویان

 

وی خاطرنشان کرد: علی چهرقانی که سابقه حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا را دارد با شکست تمامی حریفان خود موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی انتخابی تیم ملی شد تا اصلی‌ترین گزینه همراهی تیم ملی دانشجویان ایران در پیکارهای جهانی 20177 باشد.

دبیر هیأت‌‌ تکواندو استان قم افزود: دیگر نماینده قم در این انتخابی یعنی محمد صفایی نیز همچون چهرقانی یکی از بهترین‌های چند سال اخیر تکواندو قم است که سابقه حضور در اردوی تیم ملی بزرگسالان ایران را نیز دارد و از تجربیات خوبی برخوردار شده است.

وی یاد آور شد: صفایی که اخیرا در اردوی تیم ملی تکواندو بزرگسالان برای حضور در بازی‌های 2017 همبستگی کشورهای اسلامی نیز حضور داشت و در رقابت‌های بین‌المللی قزاقستان نیز به میدان رفته، در انتخابی تیم ملی دانشجویان با کسب مقام نایب‌قهرمانی و نشان نقره به کار خود پایان داد.

آقایی خاطرنشان کرد: مسابقات انتخابی تیم ملی تکواندو دانشجویان ایران به میزبانی خانه تکواندو  برگزار شد و نمایندگان اعزامی استان قم با ایستادن بر سکوهای قهرمانی نایب‌قهرمانی، سهمیه تیم ملی را کسب کرده و افتخاری دیگر در کارنامه موفقیت‌های تکواندو استان قم به ثبت رساندند.

وی ابراز کرد: مسابقات انتخابی تیم ملی دانشجویان ایران به منظور شناخت بهترین‌های اوزان مختلف برای حضور در پیکارهای برون‌مرزی سال 2017 به میزبانی خانه تکواندو برگزار شد و در آن 19 داور از استان‌های مختلف قضاوت رقابت مدعیان عضویت در تیم ملی را بر عهده داشتند.

دبیر هیأت‌‌ تکواندو استان قم ادامه داد: داورانی از استان‌های تهران، مازندران، البرز، گیلان، گلستان، قزوین، یزد، سمنان، آذربایجان غربی، زنجان، آذربایجان شرقی، قم، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، کردستان و چهار محال و بختیاری در این دوره از مسابقات قضاوت می‌کردند و نماینده داوران قم حسین سلیمانی بود.

وی با بیان اینکه داور وزن‌کشی این رقابت‌ها کیومرث یزدانی از کرمانشاه بود، اضافه کرد: مسابقات ورود به اردوی تیم ‌ملی تکواندو دانشجویان ویژه متولدین یازدهم دی‌ ماه سال 1367 به پایین به انجام رسید تا تیم ملی با بهترین‌های این رقابت‌ها، مرداد ماه امسال در پیکارهای جهانی به میدان برود.

آقایی افزود: تکواندوکاران قهرمان و نایب‌قهرمان همراه با منتخبین کمیته فنی از مسابقات آزاد سال 95 دانشجویان کشور، مدال‌آوران پیکارهای جهانی 2015 دانشجویان در کره‌جنوبی و تکواندوکارانی که شرایط و سهمیه حضور در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی و مسابقات 2017 قهرمانی جهان را داشتند در این انتخابی به میدان رفتند.

وی در پایان از زمان برگزاری رقابت‌های تکواندو قهرمانی دانشجویان جهان نیز خبر داد و اظهار کرد: بیست و نهمین دوره مسابقات یونیورسیاد جهانی دانشجویان از بیست و هشتم مردادماه تا هشتم شهریورماه سال جاری به مدت 11 روز در کشور چین تایپه به انجام خواهد رسید.

 

 

 

 

 

 

 

فارس قم

کلید واژه ها :
مسابقات دانشجویی
دسته بندی :  تکواندو

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا